Petrská 18, Praha 1 - Nové Město

Realizace rezidenčního projektu na místě budovy ATÚ ze 70. let minulého století včetně dílčí relokace technologií datové a telefonní sítě v rámci budovy.

Cílem záměru je vrátit do uliční fronty historické dělení fasády na 3 samostatné budovy namísto stávajících dvou, které po vizuální stránce nezapadají do architektonického kontextu okolní zástavby.

Stávající dispoziční a hmotové řešení, které vychází přísně z technologických požadavků telekomunikačního uzlu ze 70. let minulého století, není možno snadnou cestou transformovat.

Rovněž zpevněné plochy ve vnitrobloku neodpovídají současným trendům na minimalizaci tepelných ostrovů v centrech měst.

Budova bývalé ATÚ bude (v prostorách, kde je a nadále i bude funkční telekomunikační infrastruktura) modifikována pouze v nejnutnějším rozsahu.

V nadzemních podlažích a ve vnitrobloku pak proběhne přestavba, která umožní realizaci cca 100 bytových jednotek, drobných retailových prostor v úrovni ulice a podzemního parkingu.

Samozřejmostí jsou zelené střechy, společné pobytové prostory v zahradě, zohlednění všech posledních trendů modrozelené infrastruktury a energetická šetrnost budovy.

Investor:
Petrská Invest s.r.o.

Projektant:
PANTOGRAPH
Ing. arch. Miroslav Hrušovský

Realizace: 2024 – 2026

0
Would love your thoughts, please comment.x