Masaryčka, Na Florenci, Praha 1 - Nové Město

Stavba od věhlasné architektky Zahy Hadid je součástí rozsáhlejšího záměru revitalizace Masarykova nádraží a jeho okolí. Celý záměr spočívá v rekonstrukci historického nádraží, výstavbě přestřešení nádraží, revitalizaci ulice Na Florenci a nového náměstí, výstavbu nových budov v ulici Na Florenci a Hybernské.

Polyfunkční objekt v parteru a 2.NP s obchodními prostory, službami a restauracemi, přímou vazbou na Masarykovo nádraží a prostory určenými pro administrativu ve vyšších podlažích.

Okolí Masarykova nádraží je silně zatížené intenzivní automobilovou a železniční dopravou. V létě nejenom magistrála, ale také rozsáhlé kolejiště vyzařuje obrovské množství tepla. Revitalizace Masarykova nádraží výrazně zlepší kvalitu každodenního života. Co všechno prospěje místnímu mikroklimatu?

  • 1 800 m2 zelených fasád
  • 66 vzorstlých stromů
  • 2 870 m2 zelených střech
  • 1 730 m2 zeleně v ulici Na Florenci
  • vodní prvky ve veřejném prostoru


Špičkové technologie v budovách budou využívat zachycenou dešťovou vodu pro zalévání zeleně i splachování WC. Samozřejmostí bude sofistikovaný systém rekuperace. Masaryčka bude mít nejvyšší úroveň certifikace zelených budov – LEED Platinum.

Investor:
Prague CBD s.r.o.

Design Architekt Projektu:
Zaha Hadid Architects
Zaha Hadid, DBE, RA
MgA. Jakub Klaška

Generální projektant:
Jakub Cigler Architekti a.s.

Realizace: 2020 – 2023

Navržené využití:
75% administrativní funkce
25% komerční funkce

0
Would love your thoughts, please comment.x