Na Florenci - Havlíčkova, Praha 1 - Nové Město

Základem urbanistického návrhu je vytvoření velkorysého městského bulváru. V prostoru ulice Na Florenci vzniknou široké chodníky oddělené od vozovky podélnými parkovacími stáními a zelení se stromořadím. Nově zde vznikne také ochranný cyklopruh pro cyklisty.

Potřebujete se dostat od Bílé Labutě na Hlavní nádraží? Anebo z Opletalovy ulice do Karlína? Dneska obcházíte celý nádražní komplex, dostat se z Hybernské ulice pěšky do Karlína je o nervy, přes nejsložitější křižovatku v Praze – U Bulhara – snad přímo o život. Přestřešení kolejiště je nesmírně užitečný urbanistický tah. Nejkratší spojnicí se propojí Praha 1 s Prahou 3 – Žižkovem a Prahou 8 – Karlínem. Nad kolejištěm navíc vznikne park, který částečně zakryje pohled na rušnou magistrálu.

Proměnou projde i stávající nevzhledné prostranství u stanic metra. Prostor, kterým dnes jen rychle projdete, změní zásadně charakter. Namísto současného parkoviště vznikne mezi zrekonstruovanou historickou budovou nádraží, hotelem Hilton a zlatou dominantou budovy od Zaha Hadid Architects nové náměstí se širokými chodníky, lavičkami, zelenými plochami, vodním prvkem a vzrostlými stromy.

Investor:
Prague CBD s.r.o.
Hlavní město Praha

Projektant:
Jakub Cigler Architekti a.s. (ulice)
Doc. Ing. arch. Jakub Cigler
Studio Perspektiv s.r.o. (náměstí)
Ing. arch. Martin Stára

Realizace: 2022 – 2024

0
Would love your thoughts, please comment.x